HOMESTAY

Homestay, czyli zamieszkanie u rodziny goszczącej za granicą w trakcie trwania naszego kursu językowego jest jedną z form zakwaterowania jaką mogą Państwo wybrać.

Należy zwrócić uwagę, ze jest to najpopularniejsza forma, gdyż pozwala na całodobowy kontakt z językiem, z jego jak najbardziej codzienną i najpopularniejszą formą. Mieszkanie u rodziny, posługującej się językiem, którego kursant się uczy, intensyfikuje naukę i przenosi ją w inny wymiar. Takie naturalne rodzinne środowisko sprawia, że osoba ucząca przyswaja sobie język trochę tak jak malutkie dziecko, które uczy się języka od swoich rodziców. Ciągłe przebywanie w obcojęzycznym środowisku wymusza przełamanie wszystkich barier i rozpoczęcie komunikacji niezależnie od popełnianych błędów czy złego akcentu.

Pragniemy zapewnić, że rodziny goszczące otaczają naszych kursantów opieką i życzliwością, pomagają zaaklimatyzować się w nowym miejscu. Pokazują im ciekawe miejsca czy najprostszą drogę do szkoły.

W przypadku wybrania takiej formy zakwaterowani mają Państwo do wyboru pokój jednoosobowy lub opcję dzielenia pokoju z drugim kursantem.

Wiemy, że rodziny proponują różne formy wyżywienia. Można mieć przygotowane śniadanie, lunch do szkoły obiadokolację z pełne wyżywienie w weekendy lub tylko śniadania. Istniej również propozycja jedzenia śniadań i obiadokolacji, a pozostałe posiłki trzeba organizować sobie we własnym zakresie.

Jesteśmy przekonani że taka możliwość zamieszkania u rodziny w trakcie trwania kursu języka obcego za granicą przynosi olbrzymie korzyści nie tylko językowe. Wiadomo poprzez całodobowy kontakt z językiem maksymalnie przyśpiesza się i intensyfikuje proces uczenia. Mają Państwo możliwość poznania zwrotów stosowanych w codziennym życiu, których próżno szukać w słowniku. Przez całą dobę przebywają Państwo z osobami, które chętnie porozmawiają w języku obcym, ponieważ jest to ich naturalny język. Takie mieszkanie z rodziną pozwala wspaniale poznać życie codzienne danego kraju, można zobaczyć zwyczaje o których nie przeczyta się w książkach, poczuć klimat codziennego dnia, poznać problemy i radości przeciętnych mieszkańców. Wiemy, że nawiązane w trakcie takiego pobytu znajomości i przyjaźni są kontynuowane - co w dobie Internetu nie jest takie trudne.

Zachęcamy do wyboru takiej formy zakwaterowania i jesteśmy przekonani, że przyniesie ona wiele korzyści nie tylko językowych
.