REZYDENCJA

Gorąco pragniemy dostosować naszą ofertę kursów językowych za granicą do wszystkich Państwa potrzeb i oczekiwań.

Chcemy, aby kursy były jak najlepiej przygotowane merytorycznie zarówno jeżeli chodzi o naukę języka jak również o wszystkie oferowane Państwu zajęcia dodatkowe. Zdajemy sobie również sprawę z tego, że zakwaterowanie w trakcie takiego kursu jest niezwykle istotną sprawą, dlatego rozszerzyliśmy ofertę zamieszkania o szkolną rezydencję.

Zamieszkanie w rezydencji przypomina nieco pobyt w hostelu, ale ponieważ jest ona własnością szkoły, zakwaterowani mogą w niej zostać tylko uczniowie danej placówki. Szkoły dbają o to, aby rezydencje nie były zbyt oddalone od miejsca nauki, z reguły można na zajęcia chodzić pieszo.

Kilku uczniów mieszka w jednym apartamencie zwykle w pokojach jedno- lub dwuosobowych. Taki sposób zakwaterowania jest bardzo korzystny. Pozwala poznać ludzi ze wszystkich zakątków świata, a ponieważ jedynym wspólnym językiem jest ten, którego się uczymy, trzeba porozumiewać się w tym języku. Zmusza to do ciągłego korzystania z poznanych słówek i zwrotów i ćwiczenia języka w zwykłych codziennych sytuacjach. Możliwość poznania osób ze wszystkich zakątków świata na pewno pozwoli bardziej otworzyć się na świat, lepiej zrozumieć inne kultury czy zwyczaje, dokonać wielu ciekawych obserwacji społecznych. Zawarte w czasie takiego pobytu znajomości i przyjaźnie z pewnością mogą być kontynuowane zwłaszcza jeżeli weźmie się pod uwagę możliwości Internetu. .

Rezydencje mają przygotowane specjalne pomieszczenia w których można przygotowywać posiłki. Tak możliwość jest bardzo ciekawa. Przygotowywanie posiłków samodzielnie lub wspólnie z innymi uczniami, to dodatkowa możliwość ćwiczenia swoich umiejętności językowych. Pozwala kontrolować wydatki na żywność w czasie pobytu oraz umożliwia podpatrzenie jak gotują w innych częściach świata. Można więc wrócić z kursów językowych za granicą nie tylko bogatszym w umiejętności językowe, ale również w umiejętności kulinarne, ciekawe przepisy na egzotyczne dania. To ostatnie na pewno przyda się, żeby w pozytywny sposób zaimponować znajomym w Polsce, zwłaszcza w chwili obecnej, kiedy obserwujemy tak duży wzrost zainteresowania sprawami kulinarnymi.

Dodatkowym atutem wyboru zakwaterowania w rezydencji jest możliwość korzystania z pralni, co jest istotne zwłaszcza dla tych z Państwa, którzy wybierają dłuższy pobyt.

Propozycja zakwaterowania w rezydencji jest z niewątpliwie korzystna dla osób, które są ciekawe świata i ludzi, chętnie i szybko nawiązują nowe przyjaźnie
.