ZAKWATEROWANIE

Rodzaje noclegów podczas zagranicznego kursu językowego

Kursy językowe za granicą są doskonałym sposobem na naukę języka obcego w jego naturalnym środowisku.

Przenosi to poznawanie języka na inny poziom, jest to najbardziej nowoczesna i intensywna forma kształcenia. Nauka języka obcego za granicą umożliwia nieustanny kontakt z językiem, zmusza do prowadzenia konwersacji w zwykłych codziennych sytuacjach.

Wiemy, że zazwyczaj wyjeżdżają Państwo na nasze kursy w czasie urlopu czy wakacji, a więc w czasie poświęconym wypoczynkowi i rozwijaniu własnych pasji. Oferta nauki na naszych kursach językowych za granicą proponuje Państwu pobyt w wielu atrakcyjnych miejscach. Można w nich wspaniale wypocząć, odwiedzić piękne słoneczne plaże, zwiedzić światowej klasy zabytki, zobaczyć atrakcje turystyczne, posmakować lokalnej kuchni.

Dla tych z Państwa, którzy chcą połączyć naukę z rozwijaniem swojej pasji proponujemy zapoznanie się z ofertą naszych kursów specjalnych, które łączą naukę języka angielskiego z tańcem, sportem, gotowaniem czy biznesem.

Naszą misją jest, żeby kurs językowy za granicą przyniósł Państwu jak najwięcej korzyści, w tym celu przygotowaliśmy dla Państwa wiele form zakwaterowania.

Mogą Państwo wybrać pomiędzy zakwaterowaniem homestay,rezydencją czy hotelem.

Najczęściej wybieraną formą zakwaterowania jest homestay.
Homestay polega na zamieszkaniu u rodziny goszczącej. Przebywanie u rodziny, która posługuje się językiem, który kursant poznaje, umożliwia zintensyfikowanie nauki i przynosi maksymalne korzyści. Osoba ucząca się ma wtedy przez całą dobę kontakt z językiem, zmuszona jest stosować poznane słówka i zwroty w zwykłych codziennych sytuacjach. Tak forma zakwaterowania daje możliwość nauki żywego, codziennego języka, w którym znaleźć można zwroty i słówka nie spotykane w słowniku.

Wiemy, że rodziny goszczące otaczają kursantów życzliwością i troską, pomagają zaaklimatyzować się na nowym miejscu. Pokazują ciekawe miejsca w okolicy, czy też najkrótszą drogę do szkoły.

W przypadku wyboru tej formy zamieszkania można dostosować do swoich potrzeb również formę wyżywienia. Od pełnego, które obejmuje również lunch pakowany do szkoły i całodobowe żywienia przez weekend do spożywania samych śniadań lub także i obiadokolacji po powrocie ze szkoły.

Pokój, który udostępnia nam rodzina, może być samodzielny lub dzielony z innym uczestnikiem kursu (możliwości do wyboru).
Zamieszkanie u rodziny jest najczęściej wybieraną formą przez uczestników naszych kursów językowych za granicą. Należy nadmienić, że jest to najtańsza opcja.

Wiele spośród współpracujących z nami placówek oświatowych posiada też własne rezydencje czy apartamenty.
Zamieszkanie w nich przypomina trochę pobyt w hostelu, przy czym mogą w nim znaleźć miejsce tylko uczniowie danej szkoły. Rezydencje ,ulokowane są blisko swoich szkół macierzystych, co sprawia, że na zajęcia można dojść pieszo.

Decydując się na taką formę zakwaterowania będziemy zwykle dzielili mieszkanie z innymi uczniami szkoły. Pozwala to na poznanie wielu ciekawych ludzi ze wszystkich zakątków świata. Ponieważ wspólnym językiem, którym wszyscy mogą się porozumieć, jest język kursu, więc mieszkając w rezydencji kursant zmuszony jest porozumiewać się w tym języku. Fakt ten wpływa bardzo korzystnie na tempo nauki i sprawia, że poznawane w trakcie zajęć słówka czy też zwroty ćwiczone są w trakcie codziennych sytuacji.

Taka forma zakwaterowania szczególnie podoba się osobom lubiącym ciągły kontakt z innymi ludźmi, poznawanie innych kultur i zwyczajów. Rezydencje z reguły udostępniają swoim mieszkańcom miejsce, gdzie można przygotować samodzielnie lub wraz z innymi uczniami posiłki. Wspólne gotowanie pozwala na zacieśnienie kontaktów, wymianę doświadczeń kulinarnych oraz oczywiście ćwiczenie języka obcego w sytuacjach codziennych. Można więc wrócić z naszego kursu nie tylko bogatszym o umiejętności językowe, lecz również z wiedzą kulinarną ze wszystkich zakątków świata. Taka możliwość samodzielnego przygotowywania posiłków jest szczególnie ważna dla osób, które lubią decydować o tym co jedzą.

Dodatkowym plusem pobytu w rezydencji jest też możliwość korzystania z pralni, która znajdują się w większości obiektów. Jest to szczególnie ważne w trakcie dłuższego pobytu. Jesteśmy przekonani, że zakwaterowanie w rezydencji przynieście Państwu wiele ciekawych doświadczeń.

Ostatnią formą zakwaterowania jaką Państwu proponujemy to pobyt w hotelu.
Jest to najbardziej luksusowa i komfortowa opcja. Przeznaczona jest dla tych z Państwa, którzy pragnął cieszyć się swobodą i potrzebują chwili wytchnienia i ciszy jaką może dać samodzielny hotelowy pokój.

Współpracujące z nami szkoły polecą Państwu sprawdzone miejsce. Wielu wypadkach udało nam się wynegocjować zniżki dla naszych kursantów. Mimo tych naszych zabiegów zakwaterowanie w hotelu jest najdroższą z proponowanych przez nas form. I właśnie z powodu kosztów najmniej osób decyduje się na tą formę zakwaterowania.

Jesteśmy przekonani, że polecane przez nas hotele są placówkami, w których obowiązują wysokie standardy i spełnią Państwa oczekiwania.

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących zakwaterowania prosimy o kontakt z nami.